Новини

AgroVista / Новини / Інтерв’ю з Анатолієм Кузьменко: «Хвилювання за долі людей — головні критерії в моїй роботі та житті»

Інтерв’ю з Анатолієм Кузьменко: «Хвилювання за долі людей — головні критерії в моїй роботі та житті»

Сорок три роки свого життя генеральний директор групи компаній «АгроВіста» Анатолій Іванович Кузьменко присвятив роботі в галузі сільського господарства. Паралельно неодноразово обирався депутатом обласної ради, представляв інтереси виборців у вищому законодавчому органі України –  Парламенті. І як керівник найбільшої аграрної компанії регіону та, будучи в статусі народного обранця, завжди дбав про добробут своїх земляків. 

Сьогодні, як раніше, він сповнений сил, натхнення для подальшої праці, тож продовжує йти своєю професійною стежиною. Минулого року компанія під керівництвом Анатолія Кузьменка (ТОВ «УкрАгроКом»), відсвяткувала своє 20-річчя. А цими днями й сам Анатолій Іванович перегорнув чергову сторінку свого життєвого літопису. Напередодні ми мали нагоду поспілкувалися з ним особисто та запитати про головні напрямки у виробничій діяльності.

Анатолію Івановичу, усе своє життя Ви присвятили роботі в галузі сільського господарства. Чи не були у Вас періоди розчарувань, коли, так би мовити, хотілося все кинути та зайнятися чимось іншим?

– Я народився і виріс в родині колгоспників. Мій батько Іван Вікторович був механізатором, а мама Марія Матвіївна працювала на тракторній бригаді, готувала обіди. Ще хлопцем я часто ходив до батька на роботу та допомагав йому проводити оранку. Адже на той час план роботи в механізатора був значний, а техніка, на якій він працював, досить примітивною. Скажімо, у ті часи норма для трактора Т-74 була 7,5 га. Сьогодні такі завдання отримує механізатор, який працює на сучасній і потужній техніці іноземного виробництва. Тобто, ви розумієте наскільки було важко раніше працювати трактористам. Тож і не дивно, що вони після робочого дня, виснажені від навантаження та умов, у яких їм доводилося працювати, поверталися додому зморені працею пізно ввечері. Тому з дитинства я привчений працювати та переживати всі незгоди. Я усвідомлював, що в житті не буває легких шляхів. Та я їх, власне, ніколи й не шукав. Усього досягав своєю щоденною та наполегливою працею. Напевно, від батьків я перейняв повагу до людей, до праці, любов до рідної землі та краю. А з плином років хвилювання за долі людей стали головним моїм критерієм у роботі та житті.

Як Ви вважаєте, за рахунок чого Вам вдалося вивести  компанію «УкрАгроКом» у флагмани сільгоспвиробництва нашого регіону та області?

– Вчений-генетик Микола Вавілов писав, що розвиток у рослинництві не можливий без тваринництва. І з ним не можна не погодитися. Адже в сільському господарстві надзвичайно важливо одночасно займатися й рослинництвом, і тваринництвом. Комплексний підхід до справи дозволяє керівнику господарства отримувати більше обігових коштів та мати можливість вкладати їх у вирішення нагальних питань, щоб ефективніше вести господарську діяльність.

Крім того, треба пам’ятати, якщо займатися одним рослинництвом або одним тваринництвом, це призведе до зниження потенціалу землі. На жаль, таку ситуацію ми спостерігаємо на території України протягом останніх років.

Катастрофічно падає рівень гумусу на полях. Пов’язано це, зокрема, з тим, що нині залишилось дуже мало агроформувань, які займаються тваринницькою галуззю. Однак, лише тваринництво здатне забезпечити органічні добрива. Мінеральні добрива, які активно використовують сільгоспвиробники на своїх полях, не сприяють утворенню гумусу, на відміну від пожнивних решток. Але для того, щоб утворився 1 см родючого шару, за словами вчених, необхідне століття!

Наше підприємство за рахунок наявного тваринництва має можливість використовувати на земельних угіддях органічні, а також вносити мінеральні добрива. Загалом  агрохолдинг «АгроВіста» — інтегрована аграрна корпорація, яка спеціалізується на виробництві зернових і олійних культур, тваринництві, зерновій торгівлі та виробництві цукру. Усе це разом дає нам потужний потенціал, можливість отримувати кошти з різних джерел фінансування. Об’єднуючи фінанси, ми маємо змогу придбати сучасну високопродуктивну техніку іноземного виробництва, яка необхідна сьогодні для стабільної та успішної роботи підприємства. Нині майже у всіх селах Олександрійського району є невеликі ферми а в Новій Празі — молочно-товарний комплекс «Петриківське молоко». Функціонування ферм це, крім усього, забезпечення місцевого населення робочими місцями. У МТК «Петриківське молоко» щодня отримують молоко високої якості, а також «живі» гроші від його реалізації. Крім того, ми займаємося вирощуванням нетелів та їхньою реалізацією. У поточному році реалізували 200 нетелів і в перспективі плануємо розвивати цей напрямок, оскільки це економічно вигідно.

 Як загалом можете охарактеризувати сільськогосподарський рік, яким він видався для Вашого підприємства?

–  Одразу скажу, рік був не з простих. З осені під урожай 2020-2021 року ми змушені були ризикувати й сіяти в суху землю близько 25 тис. га озимих культур. Засуха, яка була на той період, позначилася на врожайності зернових культур у нашому господарстві. Але в роботі ми використовували високопродуктивну техніку, якою здійснювали підготовку ґрунту.

Цьогорічні намолоти зерна  є вище середнього по району. Протягом останніх років погодно-кліматичні умови дуже змінилися. Ми всі є свідками цього явища. Звісно, людина не в змозі вплинути на погодні умови, але сільгоспвиробникам важливо мати змогу по максимуму використати всі складові для досягнення високих врожаїв. А для цього їм необхідна знову ж таки високопродуктивна техніка іноземного виробництва, якісний та дороговартісний посівний матеріал, органічні та мінеральні добрива, засоби догляду за рослинами й таке інше. Життя диктує нові правила та ставить перед нами чергові виклики, на які ми повинні навчитися оперативно реагувати.

З 1 липня цього року скасовано мораторій на продаж землі. Чи добре це? Хотілося б почути Вашу думку з цього приводу, як одного із досвідчених аграріїв регіону.

– Щорічне накладання мораторію на продаж землі гальмувало ринок землі.

Однак, коли я був депутатом Верховної Ради України, то мені довелося двічі голосувати за продовження мораторію на продаж землі. Але моє рішення було обумовлене тим, що був відсутній механізм купівлі-продажу землі. І сьогодні ми маємо таку ситуацію, коли продавати землю вже дозволено, але відсутній сам механізм як це повинно робитися. Неврегульованим залишається ще безліч питань. Тому я переконаний, що нашим законодавцям є ще є над чим попрацювати.

 

–  Дякую за інтерв’ю! Бажаю Вам міцного здоров’я та довгих і продуктивних років життя на рідній землі, успіхів і процвітання підприємству!

Спілкувалася Ірина ЖЕЛЄЗНЯКОВА.

29.07.2021

© 2021 АГРОВІСТА. Всі права захищені.

Зворотній зв’язок