Новини

AgroVista / Новини / Шостий балкер гуманітарної програми Grain from Ukraine вирушив до Ємену

Шостий балкер гуманітарної програми Grain from Ukraine вирушив до Ємену

З морського порту Чорноморськ у неділю, 26 березня, вирушив балкер Negmar Cicek (прапор — Маршаллові острови), завантажений 30 тис. тонн продовольчої пшениці для Ємену за гуманітарною програмою Grain from Ukraine. Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури.

Балкер Negmar Cicek, шосте судно в рамках програми Grain from Ukraine, вийшов із порту Чорноморськ та доєднався до каравану ще з трьох суден. Ємен — країна Азії, яка потерпає від продовольчої кризи. 30 тис. тонн гуманітарної української пшениці країна отримає завдяки донатам урядів США, Франції та Іспанії”, — вказала прес-служба.

З моменту старту програми Grain From Ukraine порти Великої Одеси відправили 170 тис. тонн української пшениці до таких нужденних країн як Ефіопія, Сомалі, Ємен, Кенія.

Загалом із 1 серпня, початку реалізації Ініціативи щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів у Чорному морі, 845 суден експортували 25,7 млн тонн українського продовольства до країн Азії, Європи та Африки.

Наприкінці минулого року та початку поточного порти Великої Одеси відправили п’ять суден із 140 тис. тонн гуманітарної пшениці від України для Ефіопії, Сомалі та Кенії. Загалом у межах гуманітарної ініціативи Grain from Ukraine, ґка реалізується за підтримки Всесвітньої продовольчої програми ООН (WFP) наша держава планує відправити до середини 2023 року понад 60 суден до Ефіопії, Судану, Південного Судану, Сомалі, Конго, Кенії, Ємену тощо.

Grain from Ukraine — продовольча ініціатива, спрямована на забезпечення зерном країни, які опинилися на межі голоду. Вона реалізується в партнерстві з Всесвітньою продовольчою програмою ООН (WFP). Про фінансову участь у програмі заявили понад 30 держав та Європейський Союз. Обсяг акумульованих коштів, наданих міжнародними партнерами для української ініціативи Grain from Ukraine становить майже $200 млн.

Перше судно Nord Vind (прапор — Барбадос) за цією програмою на початку грудня прибуло до порту Джибуті, звідки 25 тис. тонн пшениці було доставлено мешканцям Ефіопії.

27.03.2023

© 2021 АГРОВІСТА. Всі права захищені.

Зворотній зв’язок