Новини

AgroVista / Без рубрики / Україна продовжить розвивати логістику на кордоні з Євросоюзом у 2023 році

Україна продовжить розвивати логістику на кордоні з Євросоюзом у 2023 році

У 2023 році Україна продовжить розвивати логістику на кордоні з Євросоюзом, відкриваючи нові та збільшуючи пропускну спроможність наявних пунктів пропуску на кордоні, а також будуючи дороги, мостив та залізничні колії, які відіграють критичну роль для українського експорту. Про це заявив віце-прем’єр з відновлення — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, повідомляє прес-служба МІУ.

З першого дня повномасштабного вторгнення спільно з Євросоюзом працюємо над розвитком інфраструктурних проектів розбудови альтернативних логістичних маршрутів. Зокрема, за останній рік на кордоні з державами ЄС відкрили новий автомобільний пункт пропуску, збільшили пропускну спроможність ще двох існуючих пунктів та покращили залізничну логістику на кордоні. Окрім цього, розраховуємо, що цьогоріч продовжимо Угоду про лібералізацію перевезень автотранспортом Україна—ЄС, термін дії якої завершується в червні. Завдяки їй українські перевізники отримали вільний доступ до європейського ринку, що своєю чергою позитивно вплинуло на товарообіг України та ЄС”, — зазначив Кубраков під час спільного засідання уряду України та Єврокомісії у четвер, 2 лютого.

Також віце-прем’єр подякував Єврокомісії за запуск Координаційної платформи донорів (Donor Coordination Platform) та запросив європейських партнерів до проведення аудиту міжнародної донорської допомоги, яка надається Україні.

Окрім цього, Кубраков закликав європейських колег підтримати продовження «Зернової ініціативи».

З початку повномасштабного вторгнення на західному кордоні з ЄС вдалося відкритий новий автомобільний пункт пропуску «Красноїльськ» (на кордоні з Румунією), збільшено пропускну здатність пункту «Краківець» (на кордоні з Польщею), а також відновлено роботу на залізничному маршруті «Рахів—Валя Вишеулуй» (до Румунії).

Джерело: https://ports.ua

03.02.2023

© 2021 АГРОВІСТА. Всі права захищені.

Зворотній зв’язок