Новини

AgroVista / Новини / Україна звернулася до ООН з закликом не допустити зриву зернової угоди росією

Україна звернулася до ООН з закликом не допустити зриву зернової угоди росією

Чорноморська зернова ініціатива опинилась під загрозою. Російські офіційні особи ставлять під сумнів ефективність зернового коридору і можуть готуватися до зриву ініціативи після закінчення узгоджених 120 днів у листопаді.

Про це на засіданні Ради Безпеки ООН заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, говориться у повідомленні МЗС.

«Ми не маємо дозволити росії відновити її голодні ігри зі світом. Я закликаю всі країни, особливо ті, які залежать від українського продовольчого експорту, задіяти максимальний публічний і дипломатичний тиск на москву, вимагаючи зберегти функціонування чорноморського зернового коридору в листопаді та надалі. Ми маємо разом захистити життєво важливу зернову ініціативу», — зазначив він.

Кулеба наголосив, що Україна залишається глобальним гарантом продовольчої безпеки попри власну скрутну ситуацію і надає гуманітарну продовольчу допомогу.

«путін збрехав, коли сказав, що більшість зерна відправилася до країн Європи. Насправді дві третини збіжжя ми відправили до споживачів у Африці, на Близькому Сході та в Азії», — уточнив Кулеба.
____
Джерело: Українська аграрна конференція

23.09.2022

© 2021 АГРОВІСТА. Всі права захищені.

Зворотній зв’язок