Новини

AgroVista / Новини / Український АПК втратив понад 4 млрд дол. під час повномасштабної війни

Український АПК втратив понад 4 млрд дол. під час повномасштабної війни

Агресія Росії завдала понад 4 мільярди доларів прямих збитків українському агропромисловому комплексу.

Про це заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький в інтервʼю UkraineWorld.

«Наразі ми маємо понад 4 мільярди доларів США прямих збитків, таких як знищені, спалені та вкрадені товари; і понад 22 мільярди доларів США втраченого потенційного доходу від нерозподілених запасів продовольства», – зазначив чиновник.

Висоцький додав, що за дорученням правоохоронних органів Україна документує крадіжки продуктів і товарів і подаватиме позови проти Росії в міжнародному суді.

За його словами, для відновлення АПК на початковому етапі буде потрібно близько 500 млн дол. Загалом для відновлення збитків в аграрному секторі знадобиться понад 30 млрд дол.

Наразі для України є критичним відновлення експорту задля забезпечення продовольчої безпеки у світі та підтримки внутрішніх валютних резервів, стабільного курсу гривні.

«З макрофінансової точки зору, експорт підтримує валютні резерви та обмінний курс гривні. З макроекономічної точки зору, неспроможність України продавати товари означає падіння ВВП, зарплат і попиту серед постачальників на добрива, насіння та іншу продукцію, пов’язану з сільським господарством», – додав Висоцький.

До повномасштабної війни сільське господарство становило 40% усього українського експорту.
____
Джерело: «Економічна правда»

21.09.2022

© 2021 АГРОВІСТА. Всі права захищені.

Зворотній зв’язок