Новини

AgroVista / Новини / В Україні невпинно ростуть ціни на молоко

В Україні невпинно ростуть ціни на молоко

Середня закупівельна ціна на молоко екстра ґатунку станом на 15 вересня зросла на 3 коп. та склала 10,82 грн/кг, без урахування ПДВ. Вищий ґатунок додав у ціні +2 коп. — до 10,15 грн/кг, а перший залишився без змін — 9,75 грн. Середньозважена ціна трьох ґатунків піднялася на 2 коп. — до 10,24 грн/кг, повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Яна Лінецька.

За приблизними підрахунками виробництво молока за вісім місяців поточного року скоротилося на 15,1% — до 5126,4 тис. т. Промислові господарства забезпечили 1,7 млн т молока, що на 7,1% менше, ніж торік, а присадибний сектор — 3,4 млн т (-18,6%).

Близько третини промислового молока (майже 525 тис. т.) і третини промислового стада корів (майже 123 тис. корів), згідно попередніх розрахунків ДССУ, припадає на регіони, де проходили бойові дії. Це має свої наслідки як для організації виробництва, так і для здоров’я травин. До того ж території цих областей досі залишаються значною мірою замінованими, що ускладнює виробництво кормів в найближчій перспективі.

Попит на вітчизняні молочні продукти на експорт залишається досить сильним. Відновлення поставок до Китаю суттєво вплинуло, зокрема, на продажі молочної сироватки, що в короткостроковій перспективі буде підтримувати ринок на фоні активності сироварів.

В той же час, різке зростання цін на газ (+38% за два місяці) впливатиме на собівартість виробництва молочних продуктів. Тому, в короткостроковій перспективі ціни на молоко та молочні продукти можуть поступово зростати. Темпи приросту будуть залежати від активності імпортних ринків.
____
Джерело: Асоціація виробників молока

22.09.2022

© 2021 АГРОВІСТА. Всі права захищені.

Зворотній зв’язок