Новини

AgroVista / Новини / В Україні цього року очікують на дефіцит тепличної продукції

В Україні цього року очікують на дефіцит тепличної продукції

Минулого тижня в Україні стрімко зросли відпускні ціни на тепличні овочі, повідомляють аналітики проекту EastFruit. Головною причиною подорожчання цієї продукції стала досить холодна погода, яка встановилася на більшій частині території країни, а також дуже дорогі енергоресурси.

Криза у вирощуванні тепличних овочів вже торкнулася майже всіх країн ЄС. Подорожчання енергоносіїв, а також ускладнення логістики спричинило масову відмову європейських виробників від зимового сезону вирощування тепличних овочів. Подібна ситуація – і в Україні.

З початку нинішнього тижня відпускні ціни на огірки зросли в середньому на 25%, продаж здійснюється в діапазоні 45-55 грн/кг ($1,23-1,50/кг). Тепличні томати за тиждень подорожчали у середньому на 29% і коштують 40-50 грн/кг ($1,09-1,37/кг).

Стрімке подорожчання тепличних овочів – вимушений захід. З приходом холодів багато виробників уже почали обігрівати свої теплиці. При цьому слід зважати на те, що українським виробникам сьогодні дуже складно перейти на альтернативні види палива. Деякі українські стаціонарні тепличні комбінати за прикладом своїх європейських колег також відмовилися від зимового сезону тепличних овочів. Також є частина українських виробників, підприємства яких знаходяться на окупованих територіях або були пошкоджені внаслідок активних бойових дій.

При цьому, за словами трейдерів, розраховувати на імпорт у сегменті тепличних огірків та томатів також не доводиться, оскільки в основних країнах виробника тепличної продукції склалася аналогічна ситуація. На думку ключових гравців ринку, цього сезону в Україні цілком може виникнути дефіцит як тепличних томатів, так і огірків.
____
Джерело: Українська аграрна конфедерація

27.09.2022

© 2021 АГРОВІСТА. Всі права захищені.

Зворотній зв’язок