Новини

AgroVista / Без рубрики / «Зерновий коридор» є не лише глобальним питанням, а й забезпечує українців робочими місцями

«Зерновий коридор» є не лише глобальним питанням, а й забезпечує українців робочими місцями

 

«Зерновий коридор» – це не тільки глобальне питання, це ще й додаткові робочі місця для українців. Таку думку в ексклюзивному коментарі «АПК-Інформ» висловив комерційний директор компанії ТОВ «Фалькон-Агро» Олег Доманов.

«Багато людей задіяно в портах. Крім цього, щоб продати кукурудзу чи пшеницю, їх спершу треба виростити, зібрати, довезти до порту і т. ін. Уявіть, скільки людей в цьому задіяно. Це величезна стратегічна галузь в масштабах всієї країни. Це основа нашої економіки. Питання дуже вагоме, і важливо, щоб експорт працював, бо інакше праця людей, які цілий рік вирощували ці культури, зводиться нанівець. У більшості аграріїв немає місця для зберігання, оскільки зазвичай вони були налаштовані відвозити зерно одразу в порт і не планували його зберігати. Добре, що є холдинги, які мають зерносховища та елеватори, але все одно при повному закритті портів частина аграріїв була змушена залишати свій урожай в полях. Тому добре, що зараз є хоч якісь умови для вивезення зернових. Зрозуміло, що експорт працює не так, як до війни, але все одно працює», – поділився О.Доманов.

Він зауважив, що «зернова угода» дозволила торговельним та вантажним суднам безперешкодно виходити з українських портів і доставляти аграрну продукцію в різні куточки світу.

«Це позитивно вплинуло взагалі на роботу всіх прикордонних переходів і діючих портів Дунаю. Після блокування портів Чорного моря великий попит на залізничні вагони та автотранспорт спричинив їхній дефіцит на ринку. Через великі черги та затримки на кордонах обіг вагонів від нас до замовника і назад складав мінімум два місяці. А зараз таких затримок немає, і ми набагато швидше, за місяць, обертаємо наші цистерни та вагони. При цьому в наявності і вагони, і авто. На ринку перевезень встановилась нормальна робоча картина», – пояснив О.Доманов.

Експерт зазначив, що позитивно вплинуло на ситуацію й встановлення окремих маршрутів в напрямку великих та малих портів і прикордонних переходів, а зменшення потоку зернових сухопутними шляхами сприяло збільшенню поставок соєвої олії західними кордонами. А ось в разі подальших спроб Росії розірвати «угоду» слід очікувати повернення надмірного навантаження на альтернативні шляхи постачання.

Джерело

АПК-Інформ

21.11.2022

© 2021 АГРОВІСТА. Всі права захищені.

Зворотній зв’язок